Jeszcze w sprawie emerytur

„Solidarność” poinformowała, ze zebrała już ponad milion podpisów w sprawie referendum dotyczącego planowanego przez rząd wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat. Czy do referendum dojdzie, zdecyduje ostatecznie sejm, więc prawdopodobnie społeczeństwo nie otrzyma szansy dokonania wyboru.

Warto więc może wyjść z kontrpropozycją. Na sza partia Polska Jest Najfajniejsza już przygotowała projekt, który powinien ucieszyć wszystkie zainteresowane strony.

Otóż po wnikliwych analizach, proponujemy następujące rozwiązanie: odrzucamy przechodzenie na emeryturę po ukończeniu 67 roku życia. Uważamy, że nie wolno zabraniać pracować osobom, które chcą pracować do przysłowiowej usranej śmierci. Dyskryminacji absolutnie mówimy – nie!  W zamian proponujemy zrealizowanie bardzo nowatorskiego pomysłu, a więc wprowadzamy zakaz świadczenia pracy do 40 roku życia. Każdy obywatel i obywatelka ma przez 40 lat cieszyć się beztrosko życiem, czyli jedna, wielka, wieloletnia balanga. Koszty oczywiście ponoszą podatnicy, czyli pracujący, a grupę tę stanowić będą osoby płci obojga, pracujące od 40 roku życia do końca życia. Takie rozwiązanie ma ogromne zalety. Na początek nikt nie będzie narzekać, że zmarnował młodość na pracę, której nie lubi i która to robota, odbierała czas na rozrywkę i inne przyjemności.  Za jednym zamachem mamy również załatwiony problem aktywizacji zawodowej osób po 50-ce, a nawet po 40-ce. Idziemy dalej: radość wielka zapanuje w obozie posła Palikota i jego zwolenników, bowiem wiek młodzieńczy wydłużamy do 40-stki i żyjemy wedle przykazania: seks, drugs & rock’n’roll. Kolejna zaleta: mamy mnóstwo czasu na naukę i podejmowanie decyzji dotyczących przyszłej kariery zawodowej. Będzie zapewne niewiele pomyłek, a co za tym zgryzoty spowodowanej fatalnym wyborem zawodu. Niestety musimy przerwać wyliczankę,bo do redakcji pchają się z członkowie PO, PiS i innych partii. Wszyscy krzyczą niech żyje partia Polska Jest Najfajniejsza! Ale jaja! To niesamowite,  O kurczę, nie uwierzycie: w drzwiach widzimy Bronka w objęciach Jarka!!!  Ale jaja!!!

To też Ci się powinno spodobać...