Apel Ojca Dyrektora

Znany z ciekawych pomysłów i uprzykrzania życia ekipie rządzącej ojciec Tadeusz wzywa do niepłacenia podatków. Powodem jest decyzja KRRiTV, która odmówiła Radiu Maryja i Telewizji Trwam miejsca ma multipleksie.

Taką postawę popierają niektórzy posłowie PiS (m.in. wypowiedź posła Jacka Sasina w Radiu ZET). Skoro państwo odbiera pewne prawa obywatelom, mają oni pełne prawo do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Jednym z przejawów może być niepłacenie podatków.

W związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym, czyli składaniem PIT-ów w Urzędach Skarbowych, pomysł ma pełną akceptację większości społeczeństwa. Jest tylko jeden warunek. Do takiej formy protestu mają prawo wyłącznie katolicy, zwłaszcza ci, którzy udokumentują wpłacanie datków na konta toruńskiej rozgłośni.

Jest nawet taki pomysł, aby w przyszłości podatki rozliczać nie poprzez Urząd Skarbowy, a poprzez instytucje wskazana przez ojca Tadeusza. W związku z tym większość podatników jest za tym, aby Telewizji Trwam i Radiu Maryja nie dawać pozwolenia nigdy i w ogóle.

 

 

To też Ci się powinno spodobać...