Rower czy Rover?

Maciej Mroczek – poseł Ruchu Palikota, któremu ruch nie jest obcy, zajął się bezpieczeństwem poruszających się za pomocą bicykla.

Jako, że ruch to zdrowie, w zdrowym ciele zdrowy duch, a bezpieczeństwo ponad wszystko, poseł postanowił wyjść naprzeciw cyklistom i zapewnić im komfort pewności, że ich dwa kółka nadają się do szarży polskimi bezdrożami. Postuluje więc wprowadzenie obowiązkowego przeglądu technicznego rowerów. Rowerzyści już powinni szykować ze dwa koła na zakup nowego wyposażenia swoich rowerów, by mieć pewność, że coroczny przegląd uda się podbić bez większych problemów.

W parlamencie poruszenie. Ponoć SLD chce przelicytować pomysł wprowadzając ustawę o obowiązkowym OC dla rowerzystów. Tymczasem PIS wyraża opinie, że Ruch Palikota jest w układzie z mechanikami rowerowymi. PO zamierza rozszerzyć zakres ustawy o skejtów i wrotkarzy. Zirytowany całą dyskusją rzecznik prasowy Stołecznego Zarządu Dróg Miejskich podkreśla zaś, że „Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć”

To też Ci się powinno spodobać...