Polska gościnność

Stadion Narodowy ma ogromne szanse na przeprowadzenie halowych, tropikalnych mistrzostw w piłce nożnej. Próba generalna, która miała miejsce podczas meczu Polska – Grecja wypadła znakomicie.

Co prawda w pierwszej połowie, kiedy w pomieszczeniu zwanym stadionem było jeszcze sporo świeżego powietrza, nic nie wróżyło sukcesu. Po 45 minutach, pomimo wentylacji, nastąpiły prawdziwie tropikalne warunki, co było widać na twarzach piłkarzy i po ilości wypijanej co jakiś czas przez nich wody.

Reporter Wtyczki dowiedział się z nieoficjalnych źródeł, że już prowadzone są wstępne rozmowy na temat rozgrywania piłkarskich mistrzostw Afryki na warszawskim stadionie.

Tropikalny klimat chcą też wykorzystać plantatorzy owoców cytrusowych i posadzić wokół murawy rzadkie okazy krzewów i niskopiennych drzewek, które aromatem dojrzewających owoców uczynią to miejsce jeszcze bardziej oryginalnym.

Zachodni korespondenci nie mogą wyjść z podziwu. Spodziewano się co prawda ciepłego przyjęcia, zgodnie z przysłowiową staropolską gościnnością. Ale nic nie zapowiadało, że atmosfera na Stadionie Narodowym może być aż tak gorąca.

To też Ci się powinno spodobać...