Magazyn wtyczka odkrył prawdziwy mechanizm afery szefa Kółek Rolniczych.

Reporterzy Wtyczki po długim i żmudnym śledztwie ujawniają kulisy udaremnionego przekrętu. Chodziło o naprawdę grube pieniądze. Jak dowiedzieli się nasi ludzie, Serafin nagrywając potajemny film liczył na dofinansowanie z kasy Instytutu Kinematografii Polskiej. Co więcej chciał otrzymać od telewizji potężną gażę wypuszczając film w odcinkach. O sprawie zawczasu dowiedziała się reżyserka telewizyjnych hitów i – obawiając się konkurencji – storpedowała nową produkcję. Zniesmaczona autorka tasiemców takich jak Magda M jak Miłość ponoć interweniowała w samej centrali KRRiT.

To nie fair! Wartka akcja, całkiem niezłe dialogi – trailer moich taśm puszczony w telewizji miał wysoką oglądalność, był puszczany w primetime. Do tego konwencja nawiązująca do takich klasyków jak Blair Witch Project, Rec., czy taśmy Renaty Beger gwarantuje sukces. Szkoda, że się nie udało…

Mimo pozytywnych głosów krytyki argumentem przeciw serialowi miał być fakt, że finał intrygi i sama historia jest przewidywalna i dobrze znana widzom-wyborcom, a to nie wróży nadmiernych emocji. Oficjalnie jednak fiasko rozmów o emisji całej serii wynika z nieporozumień dotyczących praw autorskich. Kamera nagrywała – nie Serafin.

 

To też Ci się powinno spodobać...