Rok Edwarda

SLD rzuciło pomysł, aby rok 2013 był rokiem Edwarda Gierka, byłego I sekretarza KC PZPR. Powodem takiego uhonorowania mają być sukcesy gospodarcze i inwestycyjne jakie miały miejsce w Polsce w latach 70., za jego rządów. Są też i inne okazje. Ostatnią ratę długu jaki zaciągnął Gierek Polska spłaciła 29 października 2012 r., a Jarosław Kaczyński podczas kampanii prezydenckiej bardzo pozytywnie wyrażał się o byłym sekretarzu, nazywając go ”komunistycznym, ale jednak patriotą”.

Gdyby ten pomysł przeszedł (a wszystko jest możliwe), proponujemy głównym punktem obchodów uczynić centralne dożynki na Stadionie Narodowym. Poza tym, dla przypomnienia można by wprowadzić chociaż na okres jednego miesiąca kartki na cukier (mało kto pamięta, że funkcjonowały one w 1976 roku). Warto też przywrócić pochody 1. majowe w każdym mieście i każdej gminie połączone z festynami oraz sprzedażą piwa i serdelków.

Dla młodzieży proponujemy zbiórkę makulatury z wymianą na papier toaletowy. No i jeszcze obowiązkowy czyn społeczny, czyli jakieś bezsensowne prace przynajmniej dwie niedziele w miesiącu.

Łza się w oku kręci. Rozumiejąc sentymenty części rodaków przypominamy starą (ale ciągle aktualną) piosenkę zespołu Kaczki z Nowej Paczki zatytułowaną „Żal”, będącą parodią popularnego przeboju „Kolorowe jarmarki”.

 

………………………………………………………………………………………………………..

[mp3_embed playlst=”magazynwtyczka.plMP3/KACZKIZNOWEJPACZKI-zal.mp3″]

………………………………………………………………………………………………………..

To też Ci się powinno spodobać...