Rekompensata

Klub Parlamentarny Ruch Palikota cofnął rekomendację dla posłanki Wandy Nowickiej na stanowisko wicemarszałka Sejmu. Była to reakcja na przyjęcie nagrody finansowej (w wysokości 40 tys. złotych) przyznanej przez marszałek Ewę Kopacz.

Co prawda posłanka Nowicka przekazała całą kasę na cele społeczne, ale nie wpłynęło to na zmianę decyzji klubu, który pokazał, że żarty się skończyły. Widać, że niektóre partie mają charakter i potrafią poświęcić dla sprawy swoich najlepszych ludzi.

Pani Wanda przyjęła tę decyzję z godnością, bez żadnego komentarza. To też jest rzadko w naszej polityce spotykane. Nie wiadomo więc, czy czuje się winna i czy kara nie jest według niej zbyt surowa.

To już historia. Oto minęło parę dni i okazuje się, że Ruch Palikota, ustami swojego szefa zaproponował Wandzie Nowickiej „jedynkę” na liście do Parlamentu Europejskiego w najbliższych wyborach. Może nawet sobie wybrać okręg, z którego chce kandydować.

Czasami więc lepiej się nie wychylać, nie komentować i pozostać lojalnym do końca.

40 tysięcy jednorazowej nagrody przepadło, ale teraz w ramach rekompensaty będzie można kasować podobną kwotę miesięcznie przez parę lat. To ci dopiero niespodzianka. Gratulujemy.

To też Ci się powinno spodobać...