Szczytny cel

Za ten pomysł należy się polskiemu rządowi i instytucjom mu podległym szczególne uznanie. W dobie szalejącego kryzysu i ciągłego braku pieniędzy, w znacznym stopniu cierpią też różnego rodzaju organizacje charytatywne. Jak im pomóc? Rządowe instytucje znalazły na to prosty patent.

Otóż wystarczy przyznać prezesom i menadżerom milionowe nagrody i premie, potem nazwać to skandalem i poprosić o przekazanie całości lub znacznej części pieniędzy na cele społeczne. Pomysł ten sprawdził się już wcześniej w przypadku prezydium sejmu.

Oczywiście, aby wszystko było zgodne z prawem, trzeba wcześniej zawrzeć z nimi odpowiednie umowy. Im wyższa kwota tym lepiej.

Co prawda nie wszyscy chętnie chcą się rozstać z taką kasą, więc trzeba uważać kogo się nagradza. Na otarcie ewentualnych łez po oddaniu premii, zostaje im tylko kilkumiesięczna odprawa, która na całe szczęście niewiele różni się swoją wysokością od wspomnianych nagród i wyróżnień.

Poświecenie tych osób powinno także zostać docenione. Najlepiej, aby zostali honorowymi członkami organizacji, które wsparli swoją darowizną. Niech chociaż w ten sposób zapiszą w historii polskiego altruizmu.

 

To też Ci się powinno spodobać...