Pracy ci u nas dostatek


John Godson poseł Platformy Obywatelskiej ma doskonałą i prostą radę dla tych wszystkich, którzy nie chcą pracować w niedziele. W rozmowie z dziennikarzem radia RMF FM stwierdził z rozbrajająca szczerością, że przecież mogą oni zmienić pracę.

I słusznie. Idąc tokiem myślenia pana posła, ci wszyscy, którzy narzekają, że mało zarabiają, powinni zmienić pracę na lepiej płatną. Jak górnikowi, czy hutnikowi za ciężko jest w robocie, niech zmieni zawód, na przykład na taki za biurkiem. Będzie mniej się męczył. Pielęgniarki i stoczniowcy narzekają na niskie płace, niech idą na estradę, albo do wojska. Wiadomo, że artyści zarabiają niezłą kasę a żołnierze wysyłani na misje mają specjalny dodatek.

A teraz rada od naszej redakcji. Jeżeli ktoś chciałby za dużo się nie napracować i regularnie bez względu na stan gospodarki, szalejące kryzysy i różne programy oszczędnościowe kasować miesięcznie niezłą sumkę niech startuje w wyborach. Im więcej naobiecuje, tym ma większe szanse na wygraną. Potem, już jako poseł, przez kilka lat będzie mógł dawać dobre rady innym.

To też Ci się powinno spodobać...