Grecy nie płacą abonamentu

Ciekawym rozwiązaniem w kwestii abonamentu radiowo-telewizyjnego wykazał się rząd Grecji. Wychodząc naprzeciw licznym postulatom swoich obywateli zawiesił po prostu nadawanie publicznego radia i telewizji.

W związku z tym żaden Grek nie musi już płacić abonamentu i nie grożą mu z tego powodu kary. Zupełnie inaczej niż i nas, gdzie płacić trzeba a i tak większość obywateli tego nie robi, narażając gwiazdy telewizji publicznej na straty finansowe.

Ponieważ w Polsce następuje przejście na naziemny sygnał telewizji cyfrowej nadarza się znakomita okazja, aby nieprzystosowane do tego odbioru telewizory (np. turystyczne) podarować Grekom. Nam się już do niczego nie przydadzą, a jak Grecy znowu za jakiś czas zaczną płacić abonament z powodu włączenia telewizji, będą mieli znakomity prezent. Znając ich gościnność na pewno się nam w przyszłości odwdzięczą.

Redakcja Wtyczki w poufnej rozmowie w barze, z jednym z pracowników MSZ dowiedziała się, że ministerstwo jest zaniepokojone rosnącą liczbą turystów greckich na specjalnych turnusach wczasów radiowo-telewizyjnych organizowanych przez polskie biura podróży.

To też Ci się powinno spodobać...