Książę Cambridge George

Tak właśnie będzie brzmiał oficjalny tytuł pierwszego potomka książęcej pary. Przyszły następca brytyjskiego tronu otrzyma trzy imiona: George Alexander Louis i będzie trzeci w kolejce do sukcesji.

Reporter Wtyczki przeprowadził błyskawiczną, uliczną sondę wśród naszych rodaków pracujących w Londynie. Na zadane pytanie, na czyją cześć księżna Kate i książę William wybrali właśnie takie imiona, otrzymał kilkanaście odpowiedzi oraz 17 funtów.

Według uczestników sondy przyszły król Anglii imię George odziedziczył po sławnym Beatlesie George Harrisonie lub byłym prezydencie USA George Bushu. Innych skojarzeń nie było. Imię Alexander kojarzyło się oczywiście z wodzem Alexandrem Macedońskim zwanym Wielkim, a imię Louis z genialnym trębaczem Louisem Armstrongiem.

Jakiekolwiek głębsze analizy we wszystkich tych przypadkach są pozbawione sensu.

Ciekawostką jest fakt, że dla naszych rodaków najważniejszym problemem było to, czy książęca para otrzyma becikowe i w jakiej ono będzie wysokości, oraz które z rodziców zdecyduje się na urlop macierzyński.

Większość panów interesowała się kwestią gdzie, kiedy i z kim książę William spędził pępkowe i ile poszło na nim gorzały. Rodzaj trunków nie był istotny.

To też Ci się powinno spodobać...