Ranking „Polityki”

Co łączy posłankę Krystynę Pawłowicz (PiS) z posłem Dariuszem Rosati (PO)? Na pewno nie poglądy polityczne. Nie tylko ze względu na to, stoją na przeciwnych biegunach. Poseł Rosati otwiera bowiem ranking „Polityki” na najlepszego posła a pani posłanka ten ranking zmyka.

Otrzymała 90% negatywnych ocen wśród biorących udział w rankingu dziennikarzy. Otrzymała od nich „żółtą kartkę”. Nie załamała się jednak i z wrodzonym wdziękiem oraz jedynym w swoim rodzaju poczuciem humoru podziękowała redakcji za to wyróżnienie…w języku rosyjskim.

Jedno jest pewne. Nie wiemy jak inne języki, ale rosyjski ma pani poseł opanowany znakomicie. Szeroki zakres słów, chociaż szczególny nacisk został położony słowa „przyjaciele” i „towarzysze”, oraz znakomity akcent są tego najlepszym dowodem.

Redakcja Wtyczki dowiedziała się nieoficjalnie, że rozważana jest propozycja obsadzenia pani poseł w roli konferansjera, na reaktywowanym parę lat temu festiwalu piosenki rosyjskiej w Zielonej Górze. Język rosyjski nie jest już tak popularny w naszym kraju jak kiedyś, a tu proszę jaka niespodzianka.

 

 

To też Ci się powinno spodobać...