Ogórki po raz pierwszy…drugi…

Ponad 100 słoików z domowymi przetworami jest do wylicytowania w Kamieniu Pomorskim 12 listopada br. Cent wywoławcze są bardzo atrakcyjne. Słoik ogórków to tylko 2,63 zł, marynowane grzybki 6,75 zł, a słoik miodu 15 zł. W sumie jest do wzięcia 58 słoików soku malinowego, 22 z przecierem pomidorowym, 27 z kiszonymi ogórkami, sześć z miodem i 13 z grzybami.

Okazyjny zakup tych towarów zawdzięczamy pani komornik, która zajęła przetwory z powodu długu w wysokości 300 zł. Dług ten ma mąż jednej z mieszkanek Łuskowa w Zachodniopomorskim. Mimo, iż kobieta poinformowała urzędniczkę, że dłużnika nie ma na terenie posesji, a małżonkowie podpisali intercyzę, komornik przystąpiła do egzekucji i skonfiskowała przetwory należące do pani domu. Tłumaczyła się, że nie wpuszczono jej do domu, więc wzięła to, co było pod ręką.

Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby pani komornik została wpuszczona do domu np. w czasie śniadania, obiadu, czy kolacji. Na licytację mogłyby trafić kanapki, jajka, ziemniaki, kotlety, surówka, szklanka herbaty, czy cokolwiek innego, co akurat było pod ręką. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że jesteśmy w łazience, a tu raptem wpada komornik i zabiera nam mydło, pastę do zębów i papier toaletowy. Z papierem toaletowym to akurat najmniejszy problem, bo na pewno zostawiłaby jakieś pokwitowanie.

To też Ci się powinno spodobać...