Głosuj na Solidarnom Polskię

Na swoim plakacie wyborczym, który poszedł już chyba na przemiał, (choć niektórzy pewnie zatrzymali go na pamiątkę), uśmiechnięty Zbigniew Ziobro zachęca elektorat hasłem: „Podpisz się! Za solidarną Europom”.

Oczywiście hasło napisane jest z błędem ortograficznym. Każdy, kto chociaż raz miał okazję wysłuchać jakiegokolwiek wywodu naszych polityków wie, że większość z nich wypowie to hasło dokładnie tak: „Podpisz się! Za solidarnom Europom”. Końcówki „om” powinny mieć oba wyrazy. I to jest prawidłowa wymowa.

Bo przecież, kiedy już dostanom się do Parlamentu Europejskiego, to pojadom do Brukseli i pójdom na obrady, to nie muszom się wysilać. Mogom mówić jak umiom, bo wszystko przetłumaczom tłumacze i co powiedzom zostanie przekazane tak, że wszyscy ich zrozumiom.

Na wszelki wypadek dobrze by było namówić prof. Miodka lub prof. Bralczyka, aby wystartowali w wyborach. Na pewno by wygrali a wtedy można coś skonsultować przed drukiem, czy wystąpieniem. Gdyby to się jednak nie udało, to radzimy naszym europosłom posługiwanie się językiem angielskim. Ewentualne błędy to jednak zawsze w obcym języku.

I tak jest chyba lepiej, bo chociaż Polacy nie gęsi i swój język majom, to poprawnie nim nie mówiom.

 

To też Ci się powinno spodobać...