Patent na sukces

wp_zel_jaroslaw_kaczynski_usmiech_388Wiele osób zadaje sobie pytanie, co się stało, że akurat w tych wyborach taki spektakularny sukces odniosło PiS. Czy spowodowało to odejście (awans) Donalda Tuska? Zmiana na stanowisku premiera? A może ostatnie sukcesy naszej piłkarskiej reprezentacji?

Reporter Wtyczki zasięgnął informacji w tej sprawie, w najbardziej wiarygodnym źródle, czyli u wróżki. Okazuje się, że największy wpływ na wyniki w wyborach samorządowych miała decyzja o usunięciu z szeregów zwycięskiej partii Adama Hofmana i jego kolegów. Decyzja słuszna, chociaż niezwykle bolesna.

Reporter nie pożałował pieniędzy i zaczął drążyć temat dalej. Przed nami, już niedługo kolejne wybory. Wróżka, która przecież też ma swoje sympatie polityczne, po długich namowach i finansowej argumentacji, dała się jednak w końcu przekonać. Według jej wizji, większość partii, których dotychczasowi liderzy zakończyliby swoją działalność, miałaby szansę wygrać nadchodzącą konfrontację. Platforma Obywatelska jest tego najlepszym przykładem.

Z drugiej strony nikt tak nie przesłużył się swojej partii jak trio z Madrytu. Do kolejnych wyborów jest jeszcze sporo czasu. Czy jednak znajdą się posłowie, którzy będą w stanie tak się skompromitować, aby można było z czystym sumieniem ich wyrzucić i pokazać całemu światu jakie w danej partii są standardy? Czas pokaże, czy jakakolwiek partia ma tak odpowiedzialnych posłów.

To też Ci się powinno spodobać...