Światłość

Zapalm1311416017_by_pff_500y światełko tym , którzy odeszli. Mamy na myśli posłów i senatorów, a także prominentów nomenklatury, którzy wkrótce stracą stanowiska w spółkach Skarbu P. Niech to będzie światełko w ciemnym tunelu odchodzenia w polityczny i finansowy niebyt. Niech idą w stronę światełka – to szansa, że nie wrócą. Niech towarzyszą im ostatnie słowa Goethego; „więcej światła”. Świetliste Tauroidy nieprzypadkowo nadleciały nad Polskę w końcu października.
11 listopada kolejna szansa na manifestowanie radości w Marszu Niepodległości. Młodzież Wszechpolska zamiast atakować wóz transmisyjny TVN, po prostu podpali TVP na Woronicza.  Mamy  nową Ojczyznę: już nie Rzeczpospolitą III, ale – jak zapewniają zwycięzcy – także nie Czwartą. Czyli: „Rzeczpospolitą Trzy i pół”. Pani Burmistrz Gminy Brzeszcze będzie nami rządzić przez 4 lata. „Baba z wozu a karawana jedzie dalej” mówi mądrość ludowa. Była premier (z Szydłowca nomen omen) zaniemogła, została poddana zabiegowi wyrywania stołka oraz wycięto jej szydło. Pierwsza ustawa wprowadzi zakaz podawania ośmiorniczek funkcjonariuszom politycznym.
Czym my się zajmujemy i emocjonujemy? W 38milionowym kraju (ostatniej nocy ubyło 250) około 5,7mlna głosowało na PiS. Mniej więcej co 7-my obatel. Zwycięstwo Radwańskiej w Singapurze oglądało kilkaset milionów ludzi na całym świecie. To jest powód do radości. Przez te 2 godz. zyskaliśmy więcej niż dadzą 2 „premierki” przez kilka lat To jest promocja Rzeczpospolitej 3,5!  (choć cztery miliony dolarów zarobiła Radwańska w tym roku). A jako religijna krakowianka może stać się symbolem i idolem PiSu.  Agnieszka na Ministra! Przyszłoroczny Wimbledon do Krakowa! Baby górą!

To też Ci się powinno spodobać...