Andrzej Rojek – wspomnienie

Andrzej Wafel Rojek 7 stycznia 2016 roku odszedł na zawsze współzałożyciel, wokalista i muzyk zespołu „Kaczki z Nowej Paczki” – Andrzej „Wafel” Rojek (1955). Pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Jego kabaretowy życiorys rozpoczął się w zespole „Trzeci Oddech Kaczuchy” (sierpień 1981 – maj 1982), gdzie był perkusistą. Można było go już wtedy zobaczyć w niektórych skeczach zespołu. Po rozpadzie pierwszego składu Kaczuch (odejściu Zbigniewa Rojka) został współzałożycielem, solistą, perkusistą, a nawet basistą kabaretu „Kaczki z Nowej Paczki” (kwiecień 1982 – listopad 2006). Ale ponad wszelką wątpliwość zasłynął dowcipnym „językiem migowym” w jednym z największych przebojów kabaretu „Przysłowie niedźwiedzie” znanego także pod nazwą „Bolek i Lolek”.

Od 2006 roku do 2015 przebywał w Chicago, gdzie współpracował z polonijnym kabaretem „Bocian”, grał imprezy dla dzieci (wykorzystując repertuar „Kaczek”), oraz założył własny zespół muzyczny pod nazwą „Rojek Band”.

Andrzej Rojek był członkiem Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP. W 2001 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”.

Poniżej piosenka „Płacę i płaczę” z drugiej „kaczkowej” płyty „Chiciory” wydanej przez Radio Olsztyn w 2004 roku, gdzie można posłuchać jego charakterystycznego niskiego głosu.

To też Ci się powinno spodobać...