Nowoczesna przyjmie uchodźców

ptrProblem emigrantów, to nie tylko palący problem Europy, ale również naszego kraju. Głos w tej sprawie zabiera również opozycja, starając się aktywnie i konkretnie pomóc w rozwiązaniu tej nabrzmiałej kwestii.

Jak zapowiada Ryszard Petru, jego parta jest gotowa na przyjęcie bliżej nieokreślonej grupy uchodźców. W grę wchodzą jednak wyłącznie uchodźcy polityczni. Deklaracja ta dotyczy jak na razie tylko członków Platformy Obywatelskiej, którzy taką chęć wyrażą.

Według informacji, które dotarły do szefostwa Nowoczesnej, możemy już niedługo mieć do czynienia z prawdziwą falą zmiany politycznych barw. Partia broni się przed masowym przepływem polityków z Platformy. Jak powiedział w jednym z ostatnich wywiadów przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru. – Chętnych jest wielu, ale jesteśmy otwarci tylko na konkretne osoby, nie na całe zastępy czy oddziały, bo siłą rzeczy nie będzie wtedy możliwości stworzenia świeżego ugrupowania.

A dlaczego nie? Przecież można powołać do życia nową formację, łączącą stare, dobre tradycje Platformy (afery, podsłuchy, gra w piłkę nożna na rządowym poziomie) i nowoczesny sposób politycznego myślenia (inny niż „sowiecki sposób myślenia” PiS).

Samo połączenie nazw daje już jasny, określony, pełen świeżości przekaz. Nowoczesna Platforma Obywatelska. Jak to pięknie brzmi!

To też Ci się powinno spodobać...