Co to za wynik?

43Bardzo często na pierwsze strony gazet trafiają informacje, które mają pokazać i udowodnić, że w naszym narodzie drzemią niespożyte siły i że stać nas na nieprzeciętny, wyjątkowy, niepowszedni wysiłek.

Sprawozdawcy sportowi, działacze, a i sami piłkarze od kilku dni zachwycają się zmaganiami z Finlandią. Wynik 0-5 określany jest jako coś niezwykłego i niespotykanego, zwłaszcza w wykonaniu naszej drużyny. A przecież są to dorośli faceci, którzy trenują regularnie, więc nic nie powinno nas dziwić. Jedenastu niebywale sprawnych gości w 90 minut (z przerwą) i małą dokładką czasową zrobiło Finlandię na 0-5. Fakt, że nie zdarza się im to często, chociaż czasami dochodzą informację o indywidualnych wyczynach niektórych piłkarskich gwiazd.
Ten wynik nie robi niestety wrażenia w redakcji Wtyczki. W czasie trwania tego meczu, 3 naszych redakcyjnych kolegów, bez żadnej rozgrzewki, bez żadnej taktyki, bez zmian, bez trenera, bez masażysty i nawet bez wysiłku, zrobiło Finlandię 0,7. Do przerwy!