Wiadomości weekendowe

rubin

Ze sportu:

Po przegranej reprezentacji piłkarskiej Niemiec 1:3 z Słowacją, na dwa tygodnie przed Mistrzostwami Europy, rozważane jest wycofanie niemieckiej drużyny z rozgrywek, w celu uniknięcia kompromitacji. Decyzje co do udziału w mistrzostwach naszej reprezentacji mają zapaść po środowym sparringu z Holandią.

Polscy siatkarze i piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce puścili z torbami bukmacherów. Siatkarze pokonali Francję (która konała przez trzy ostatnie sety) w tie-breaku, a szczypiorniści (nazwanie to cudem to za mało) zespół węgierski w rzutach karnych.

Sprawdziło się także przypuszczanie wielu znawców futbolu, że puchar Ligi Mistrzów powędruje w tym roku do Madrytu. Celniejszy w tych przypuszczeniach był Real Madryt.

Ze świata polityki:

Pomimo wielkiego społecznego poparcia maleją szanse na objęcie przez ministra Witolda Waszczykowskiego mandatu europosła po Januszu Wojciechowskim. Jak zdradził sam pan minister, pani premier Beata Szydło, miała odpowiedzieć na ten pomysł: „ani mi się waż”. Nie wiadomo, czy minister Waszczykowski ze strachu się zważył.

Jak się wygadała pani minister konstytucyjna Beata Kempa, pan prezes/premier Jarosław Kaczyński, gdyby tylko chciał, to by załatwił opozycję, bo ma takie możliwości. Jakie to są możliwości i dlaczego pan prezes/premier nie chce tego załatwić, pozostaje na razie słodką (gorzką) tajemnicą pani minister i pana prezesa/premiera. Wychodzi więc na to, że opozycja na razie musi sama się załatwiać.

Sprawy społeczne:

Nieudany weekend pielęgniarek. Z powodu udanego weekendu ministra zdrowia, któremu bezpośrednio podlega Centrum Zdrowia Dziecka, nie ma kto z nimi rozmawiać. Całe szczęście, że strajkujące są członkiniami Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych CZD, a nie „Solidarności”, bo przewodniczący Piotr Duda pokazałby ministrowi zdrowia…że ho, ho…  

To też Ci się powinno spodobać...