Urodziny prezesa

kaczW sobotę 18 czerwca prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński skończył 67 lat. Z tej okazji nie miały miejsca żadne huczne obchody, a przynajmniej oficjalnie nic o nich nie wiadomo.

Nie był to także ustawowo dzień wolny od pracy, chociaż dla większości rodaków był wolny, bo była to sobota. Może właśnie z tego powodu nie było ogólnonarodowej fety i nie odśpiewano panu prezesowi tradycyjnego „sto lat”. Wśród życzeń (głównie opozycji), na plan pierwszy wysunęły się spostrzeżenia, że osiągnięty wiek kwalifikuje prezesa Jarosława Kaczyńskiego do przejścia na emeryturę. To życzenie jednak, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami byłego premiera, w najbliższej a nawet dalszej przyszłości nie ma żadnych szans na spełnienie.

Prezes Jarosław Kaczyński to nie tylko prezes, ale także doktor nauk prawnych, były premier, senator i kandydat na prezydenta. Karierę rozpoczynał jednak nie jako polityk, ale jako aktor, co czyni ją podobną do kariery Ronalda Reagana, który został 40 prezydentem USA. Wszystko więc przed panem prezesem.

Redakcja Wtyczki życzy prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu dużo zdrowia, dobrej ręki w obsadzaniu rządowych stanowisk i dobrych zmian na tych stanowiskach, a także spełnienia marzeń osobistych, w tym powołania do życia pierwszego w Polsce prawdziwego rodeo, które nie miałoby nic wspólnego z polityką.

To też Ci się powinno spodobać...