Sport to zdrowie

wwww

żródło: www.trip4u.pl

Łączy nas piłka! Podczas meczu człowiek zapomina o wszystkich pozostałych Łapotach…kłopotach. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto narzeka. Po futbolu to nasz drugi sport narodowy – „Łączy nas narzekactwo!!!” Że Milik, że Lewy… Dylematy stare jak świat: szklanka do połowy napełniona piwem – jest „prawie pusta!” czy „prawie pełna!”? „Prawie” czyni wielka różnicę. Na razie oprócz znanych „polskich specjałów” typu: kindziuk, pierogi, bigos, oscypek wprowadzamy na rynek europejski jeszcze jeden – „Kapustka”. Oj przydałby się jeszcze „Grafen”, żeby wypełnić dziury w szwajcarskim serze…

W ogóle lepiej się nasza reprezentacja prezentuje jak gra na wyjeździe. Jak EURO było w Polsce, graliśmy słabo, ale chwalili nas za gościnność. Oddaliśmy gościom punkty, a teraz może nie gramy najlepiej, ale wygrywamy i „Łączą nas punkty!” albo „Łączy nas zwycięstwo!!!” Naszym zdaniem dobre hasło to połowa sukcesu. Np.: „Dobra zmiana!” Na razie to tylko słowa, czyli lanie wody. „ 500 plusk!”. Wody i pieniędzy.

Komentatorzy opisują miny, fryzury, żony piłkarzy, a mało który zwrócił uwagę na sędziów, na poziom praworządności na meczach. A to warte naśladowania: wszyscy respektują wyroki sędziów, choć drobne pomyłki się zdarzają. Nie ma niepotrzebnych dyskusji, protestów, obrażania się. A w razie czego – żółta kartka i spokój. Niestety nie znaczy to, że żółte kartki sprawdziłyby się w innych dziedzinach życia… Np. w polityce. Tam raczej żółte papiery!. Nie bądźmy idealistami – w polityce (nie tylko naszej) poziom agresji i brutalności jest większy niż na boisku czy trybunach piłkarskich. Raczej „Regulamin MMA”. Walki w klatce. Można kopać, dusić, bić, ugniatać i pluć! „Łączy na plucie!!!” To hasło elity już przyswoiły.

Regulamin Igrzysk Olimpijskich mówi, ze organizator-gospodarz ma prawo wprowadzić do programu Igrzysk nowa dyscyplinę (Sydney-siatkówka plażowa, Calgary- curling). Gdy kiedyś Igrzyska będą w Polsce, do programu wprowadzimy Rodeo. Najwyższe czynniki się fascynują, więc Rodeo wygrają nasi. Zasady w Rodeo są proste: byk zawsze wygrywa. Mówi się: „mały, chudy ale byk”. A jeździec musi wytrzymać tylko 9 sek. „Łączy nas Rodeo!” (z dużej litery, bo to sport narodowy i patriotyczny) A w konkursie policji – „jakie hasło najlepiej ozdobi radiowozy”? – wszyscy już wiedzą, że zdecydowanie prowadzi hasło: „Łączy nas pałka!”

 

To też Ci się powinno spodobać...