Ustawka planowana

XXI wiek przyniósł zmianę obyczajów i prostych zachowań. Dzieje się tak dzięki technologii, która pozwala na bieżąco dokumentować: narodziny, sukcesy, klęski, posiłki, choroby czy śmiertelne wypadki, które czyhają na nas w życiu. Dzięki sieci i Wielkiemu Bratu (czyli wszechobecnemu monitoringowi) możemy natychmiast wszystkim wyświetlić nie tylko: co i gdzie nam się przydarzyło… Ale i „jak”!

Czy rowerzysta śmiertelnie potrącony na przejściu mógł jechać i czy był w firmowej koszulce? Czy posiłek, którym zatruliśmy się w restauracji był ładnie skomponowany, a cena adekwatna do widoku? (Klient do kelnera: Panie! Wasze „danie dnia” dupy nie urywa! – Szanowny pan poczeka pół godzinki…) Oprócz atrakcyjnego „życia na gorąco”, które odbywamy codziennie w sieci – równie ważne ( a może nawet najważniejsze) są komentarze. Każdy każdego może „lajkować” i „hejtować”, wyjaśnić, skomentować, zabrać głos. To największy dorobek życia publicznego w XXI wieku.

Celny komentarz przechodzi do historii. Tak było zawsze. Mark Twain: „pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone”. No, ale M.T. to był ktoś! Dobra zmiana polega na tym, że teraz każdy bełkot, bzdura czy pierdnięcie oralne może zyskać popularność i zmieniać obraz rzeczywistości. Rzecznik prasowa PiS „czytała o Katyniu w przedwojennych czasopismach”. Za tę wypowiedź Internet nominował ją do nagrody ‘srebrne usta’. Za komentarz do „wydarzeń Radomskich A.D.2017” czyli pobicie członków legalnej demonstracji KOD w 41 Rocznicę „Radomia” przez „Wszypolaków” – „Każda akcja wywołuje reakcję(…)Ja im (M.W.)się nie dziwię!” Redakcja Wtyczki nominuje B.M. do nagrody : ‘Cytat Miesiaca’!

No, chyba, że to nie kolejny kiks, tylko zapowiedź nowej ustawy o „planowanych Ustawkach i kontrUstawkach”. Pierwsze czytanie: „Za Ustawki przeszkadzające w „miesięcznicach” na warszawskim Krakowskim i na krakowskim Wawelskim – mogą odbywać się bezkarnie kontrUstawki marszy KOD-owskich w dowolnym mieście”. Po PRLu, PostKomunizmie, Trzeciej RP – teraz obowiązujący ustrój: „demokracja szalikowców” a zamiast konstytucji: „regulamin MMA”.

 

To też Ci się powinno spodobać...