Pomysł eksperta

ttt

Co prawda już po Prima Aprilis, ale żądni sensacji rodacy otrzymali kolejny prezent. Nie jest żadną tajemnicą, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad zmianami przepisów w szkoleniu i egzaminowaniu kierowców w Polsce. Tutaj także powinna pojawić się dobra zmiana. Powołano w tym celu nawet specjalny zespół ekspertów. Jeden z nich zdradził w mediach propozycje niektórych zmian.

Ta najbardziej szokująca dotyczy egzaminu teoretycznego na prawo jazdy dla każdego kierowcy. Miałby on mieć miejsce każdego roku.

Uzasadnienie jest logiczne, bo przepisy się zmieniają, a nie każdy kierowca śledzi te zmiany i nie każdy kierowca jest śledzony przez służby drogowe. To ma niestety także wpływ na ilość wypadków.

Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby takie egzaminy okazały się prawdą. Zakładając, że w naszym kraju ok. 20 milionów obywateli posiada prawo jazdy (dane medialne), to każdego dnia trzeba by było przeegzaminować ok. 55 tys. kierowców.

Taki pomysł miałby także i swoje dobre strony. Gdyby przyjąć za taki egzamin opłatę w wysokości np. 100 zł., roczne wpływy do budżetu wyniosłyby 2.000.000.000 zł. A to już nie jest takie głupie.

Zakładając jednak, że w każdej plotce jest ziarenko prawdy, to…

 

To też Ci się powinno spodobać...