Żandarm z Saint Westerplatte

Harcerz nie pije i nie pali. Jeździ na obozy harcerskie, organizuje capstrzyki, śpiewa z entuzjazmem: 

„Wszystko co nasze Polsce oddamy, W niej tylko życie więc idziem żyć ,
Świty się bielą, otwórzmy bramy, Rozkaz wydany: „Wstań w słońce idź!” 1 września 2017 o świcie żandarm WP podczas uroczystości na Westerplatte nie pozwolił harcerzowi ani zaśpiewać, ani odczytać apelu poległych.

Harcerz nie służy w Wojskach Obrony Terytorialnej, nie podlega Ministrowi Macierewiczowi, dlatego nie minister tylko żandarm ciałem odpycha harcerza. Zamiast rozkazu użył mowy ciała. Ludzki pan. Żandarm tak jak szofer, Misiewicz i rekruci WOT podlegają ministrowi. Dlatego Harcerstwo będzie „wygaszane”, a WOT rozbudowywane. Zwłaszcza na Śląsku, gdzie będzie „służyć krzewieniu uczuć patriotycznych i stanowić odpowiedź na szkodliwą działalność organizacji proniemieckich” (czyli RAŚ). Koniec cytatu z podległego ministrowi posła PiS. Cytat w zasadzie zerżnięty z deklaracji ideowej powołania ORMO w lutym 1946r. Młodszym wtyczkowiczom przypominamy: MO – Mogą Obić; ORMO – Oni Również Mogą Obić; ZOMO – Zwłaszcza Oni….

Dotychczas żandarm kojarzył nam się z serią francuskich komedii z L.de Funesem. Nieźle się bawiliśmy podczas oglądania. Wyśmiejmy „naszego żandarma” i szydźmy z zabawek ministra AM. Nowy serial o naszym żandarmie zaczął się 1 września. Tytuł pierwszego odcinka: „Żandarm się pieni”?, albo „Żandarm na capstrzyku”?…

Scenariusz serialu będzie „głupi jak pasek w TVP INFO” – TO cytat miesiąca. Choć blisko podium były też cytaty z posłanki: „Nie kupuję francuskich serów!” (cytat „długodojżewający”) i z premierki: „protesty w sprawie ustawy o SN były opłacane przez Sorosa”. (cytat szybki jak rewolucja)

 

 

To też Ci się powinno spodobać...