Polityczne spekulacje

kaczynskiCały kraj ogarnęła fala domysłów na temat rekonstrukcji rządu. Okazuje się, że tak naprawdę jeszcze nikt nie wie, czy wchodzi w skład grupy rekonstrukcyjnej, czy już z niej wyleciał. Podobno decyzje zapadły już dawno, ale mogą się zmienić. Zwłaszcza pod wpływem opozycji. Bo jak to będzie wyglądało, kiedy opozycja ogłosi np., że najlepiej by było, jak w składzie nowego rządu nie będzie ministra Antoniego Macierewicza lub Witolda Waszczykowskiego. Wiadomo, że w takiej sytuacji nie można ich usunąć. Gdyby postulowano o ich pozostawienie, to ich dymisja jest jak w banku. Ale jaka jest opozycja (jeżeli w ogóle jest) każdy widzi.

Prawdopodobnie wszystko wyjaśni się do świąt. Będzie to forma świątecznego prezentu dla suwerena. A prezentów się nie wybiera, tylko cieszy z tego co się dostanie. Jeżeli ktoś jest niezadowolony, może spróbować zmienić Mikołaja, ale to dopiero w wyborach. Wymiana reniferów w zaprzęgu przecież nic nie zmienia.

Do tego, za górami, za lasami, jest facet z innej bajki, który chętnie przyjechałby z własnym zaprzęgiem. Niestety Mikołaj może być tylko jeden. Ważne aby nie zabrał wcześniej rozdanych prezentów, chociaż wiadomo, że wcześniej lub później trzeba będzie za nie zapłacić.

To też Ci się powinno spodobać...