Wakacje w Indonezji

Na genialny w swojej prostocie pomysł wpadli indonezyjscy parlamentarzyści. Pojawiła się tam bowiem poselska inicjatywa…zakazujący seksu pozamałżeńskiego. Można to krótko skwitować…i co to kogo obchodzi, poza Indonezją. Ale, jak donosi ambasada RP w Dżakarcie, nowy przepis miałby dotyczyć także turystów.

I tu, można na to spojrzeć w dwójnasób. Jeżeli na przykład, jedno z małżonków, chciałoby pojechać samodzielnie na wakacje, współmałżonek może spokojnie zaaprobować taki pomysł, jeżeli w grę wchodzi Indonezja. Problem jest jednak nieco głębszy. Projekt kodeksu karnego, który znajduje się obecnie w indonezyjskim parlamencie, zakazuje także współżycia bez ślubu. Powstaje więc pytanie, czy nowe przepisy obejmą przykładowo parę turystów, którzy nie są związani ślubem?

Przewidziana kara za seks pozamałżeński miałaby wynosić do 1 roku pozbawienia wolności albo grzywnę do 10 mln rupii indonezyjskich, czyli ok. 2800 zł. Jest to cena zbliżona do tygodniowego, turystycznego pobytu jednej osoby (z naszego kraju) w Indonezji, w ofercie Last Minute, z wyżywieniem all inclusive.

Przygotowywane ustawy przewidują także zakaz wspólnego zamieszkiwania mężczyzny i kobiety, jeśli którekolwiek z nich pozostaje w związku małżeńskim z inną osobą.

Reporter Wtyczki przeprowadził błyskawiczną sondę wśród polskich parlamentarzystów, dotyczącą indonezyjskiego pomysłu. Wielu z nich żałuje, że nie wpadło wcześniej, niż oni, na ten pomysł w naszym kraju.

To też Ci się powinno spodobać...