Radio Marycha

Dawno dawno temu, niestety nie za górami za lasami, był sobie kraj, w którym wszystko było na odwrót i nic się nie zgadzało, a do tego wszyscy nosili wąsy.  Teraz też jest sporo rzeczy na odwrót, i też sporo się nie zgadza, ale jednak wtedy wszystko było na odwrót i nic się nie zgadzało, a do tego wszyscy nosili wąsy. Na to, że się wszystko nie zgadzało nie zgadzali się z kolei obywatele kabareciarze, obywatele piosenkarze, obywatele artyści i obywatele nieartyści, co czasem utrwalili by pozostawić potomnym. Potomni mają internet i pozgrywanych kaset Stomilu mogą sobie posłuchać bez magnetofon. Cuda, panie, cuda. Chcecie posłuchać? No to macie.  

rzeci Oddech Kaczuchy – To ja Manithou by wtyczka „To ja Manithou” – mimo, że utwór powstał na początku lat 80tych minionego wieku, jakże doskonale pasuje i dziś do kilku znanych prezesów. 

Kaczki z Nowej Paczki – Moja wspaniala lola by wtyczka  „Moja wspaniała Lola” czyli porywająca ballada o pałce milicyjnej, po którą chętnie sięgali funkcjonariusze komunistycznej Milicji Obywatelskiej.

Kaczki z Nowej Paczki – Szukajmy rezerw by wtyczka „Szukajmy rezerw” – kolejny hicior z lat początku 80. Wiele w nim aluzji do eksploatacji Polski i Polaków przez panujący w kraju system oraz „Wielkiego Przyjaciela”, czyli Związek Radziecki, np. słynne wówczas tzw. „czyny społeczne”.

Janusz Sokołowski – Moja Ojczyzna by wtyczka Janusz Sokołowski to niegdyś członek legendarnego kabaretu Gwuść ze Szczytna, (z tejże formacji wywodzi się również Krzysztof Daukszewicz). Pisał mocne teksty uderzające w komunę i Sowietów. Szkoda, że dziś nie występuje…ale jego piosenki do dziś poruszają. Oto jedna z nich.  

Kaczki z Nowej Paczki – Przeprosiny po czasie by wtyczka Rewelacyjne podziękowanie od społeczeństwa pracującego miast i wsi dla jednego z czołowych twórców niezapomnianego ustroju  

Kabaret B-complex –  Gastarbajterów song –  by wtyczka  

Kabaret B-complex Kitajce  by wtyczka  

Kabaret B-complex Na przystanku –  by wtyczka

Kabaret Luźna Grupa – muz. Andrzej Kulczyński, sł. Andrzej Brzozowski Orzeł i reszka –  by wtyczka

Kabaret Luźna Grupa – muz. Andrzej Kulczyński, sł. Andrzej Brzozowski Orzeł i reszka –  by wtyczka

Oto przed wami, wyznania pod publikę by wtyczka

Kabaret B-complex –  Skarga snoba –  by wtyczka

Kabaret Luźna Grupa – sł. Wojciech Sobol Wyliczanka –  by wtyczka