Próba przed Euro

Przy okazji święta narodowego, w dniu 11 listopada przeprowadzono w Warszawie symulację zachowań i działań policji w czasie Euro 2012.

W pokazie udział wzięli przedstawiciele różnych grup społecznych, w tym najbardziej skrajnie zachowujący się kibice, zwani pieszczotliwie kibolami. Do inscenizacji zaproszono również gości z zagranicy. Chociaż przyjechała tylko niewielka grupa z Niemiec, to stanęła na wysokości zadania i w bardzo widowiskowy sposób zaznaczyła swoją obecność. Całość została nagrana przez prawie wszystkie stacje telewizyjne, chociaż ilość samochodów transmisyjnych, które wyjechały aby filmować to wydarzenie w miarę upływu czasu i rozwoju akcji znacznie się zmniejszyła.

Według opinii komendy głównej policji, ćwiczenia spełniły swoją rolę, chociaż pokazały pewne braki w sprzęcie i taktyce. Prezydent i premier również zajęli głos w tej sprawie i prawdopodobnie zostaną zmodyfikowane niektóre przepisy, aby można było mniejszym nakładem sił osiągnąć zamierzone cele.

Szkoda, że zapomniano podziękować statystom i dziennikarzom za udział w tym pasjonującym widowisku. Jak pokazywała telewizja na zbliżeniach, niektórzy z nich mieli bardzo realistyczne charakteryzacje, zwłaszcza na twarzach.

Ćwiczenia mają być powtarzane w przyszłości (na razie ustala się odpowiadające wszystkim terminy), tak aby podczas Euro 2012, oczy całego świata były skierowane na nasz kraj.

To też Ci się powinno spodobać...