Partia Janusza Palikota złożyła wniosek o usunięcie krzyża z sali obrad Sejmu.

Kilka tygodni temu Egipska Federacja Praw Człowieka poinformowała o ucieczce z tego kraju prawie 100 tysięcy chrześcijan należących głównie do kościoła koptyjskiego. Co ma piernik do wiatraka? No cóż, w kraju o tak silnym przywiązaniu religijnym jakim jest Polska, nie zauważamy odwrotu w jakim znalazł się kościół, szczególnie katolicki. Statystyki wyraźnie wskazują na ekspansję islamu i systematyczny odwrót religii katolickiej w skali globalnej.

Dziś ostoją religii katolickiej jest Ameryka Południowa i kilka krajów europejskich. Krzyż często dzieli nawet Polaków. Co dziś symbolizuje krzyż w naszej kulturze? Czy usuwanie krzyża z sali obrad sejmu to temat zastępczy Ruchu Palikota?

To też Ci się powinno spodobać...

1 Odpowiedź

  1. Wiesław pisze:

    Jeśli biskupi nakażą by w kościołach, które jak głoszą są polskimi kościołami, mają być umieszczone godła Polski zaś świeccy nauczyciele na koszt kościoła będą tam po mszy nauczać historii Polski, wówczas na zasadzie równoprawności, można się zgodzić, na umieszczanie godła kościoła w urzędach państwowych i naukę wypisów z historii starożytnej Żydów w szkołach publicznych na koszt państwa przez katechetów. W przeciwnym razie trzeba się zgodzić z tym, że RP jest krajem wyznaniowym a nie demokratycznym państwem prawa.