konkurs pre-mistrzostwowy

Już niedługo – ku uciesze jednych i rozpaczy drugich – zaczynają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Piłka nożna to nie tyko sama gra, ale przede wszystkim emocje, które rozpalają kibiców do czerwoności (albo do białoczerwoności w przypadku Polaków). To kibicowanie! KI-BI-CO-WAAAA-A-NIE!

Wczoraj parlamentarzyści ukraińskich współorganizatorów udowodnili, że powierzenie im futbolowego turnieju było świetną decyzją. Efektowne ciosy, klincze, znakomity parter, sierpy, ale i niesamowite kopnięcia – pierwsza parlamentarna ustawka pokazała, że Ukraińcy będą kibicować dzielnie i zawzięcie. Prawdziwa szermierka na pięści – wyrafinowana, męska konfrontacja. Co więcej pokazali europejską klasę walcząc w eleganckim anturażu, możemy się więc spodziewać, że i kibice zza Buga pokażą się w znakomitych kreacjach. Tymczasem w Polsce tylko Stefan Niesiołowski z Ewą Stankiewicz starali się ratować honor polskiego kibica, choć ich dziadowska przepychanka to marny cień tego, co pokazali ukraińscy posłowie.

Z okazji jednoczenia się z Ukraińcami konkurs z wiedzy na temat parlamentu naszego sąsiada. Pytanie – czyja to duma? Odpowiedzi z dopiskiem „konkurs” nadsyłać można telegramem lub na kartach pocztowych.

…………………………………………………………………………………..

 

To też Ci się powinno spodobać...