Luksusy emeryta

Życie zaczyna się na emeryturze. Polski emeryt chociaż nie opływa w dostatki ma sporo przywilejów, z których nie chce mu się korzystać. Może na przykład dwa razy w roku przejechać koleją z 37 % zniżką. Dotyczy to nie tylko pociągów osobowych, ale także pośpiesznych i ekspresowych. Kto tak ma?
W pociągach Intercity każdy posiadacz Karty Seniora (za jedyne 150 zł.) ma prawo kupowania biletów ze zniżką 50% w pierwszej i drugiej klasie. Co, zazdrość niektórych zżera? To jeszcze nic. W niektórych aptekach na podstawie specjalnej Karty Seniora można kupić taniej niektóre leki. Nic, tylko chorować przy takich zniżkach!
Mało tego! W większości polskich miast, każdy emeryt który ukończył 70 lat korzysta bezpłatnie z komunikacji miejskiej. Teraz wiadomo skąd jest taki tłok w autobusach i tramwajach. Ci emeryci, którzy ukończyli 75 rok życia nie płacą abonamentu RTV, przez co TVP wpada w długi, bo wiadomo, że właśnie emeryci oglądają telewizję najczęściej. Mają dużo wolnego czasu.
Seniorzy mają też zniżki na loty samolotem w różnych krajach. I to właśnie oni powodują, że dla młodszych pasażerów często brakuje biletów. Zwolnieni są też z opłaty za posiadanie psa i mają 50% zniżki na mecze piłkarskie. Nie wiadomo, czy to czasem nie oni rozrabiają na stadionach, bowiem sprawcy takich czynów mają przeważnie zasłonięte twarze. Płacą też o połowę mniej za paszport poza strefę Unii Europejskiej oraz za wejście do muzeum.
Jest czego zazdrościć, zwłaszcza że wydłużenie wieku emerytalnego oddala nam te wspaniałe luksusy.

To też Ci się powinno spodobać...