Dzień Sponsora

Redakcja Wtyczki zwraca się z apelem do parlamentarzystów, aby ustanowić nowe święto narodowe – Dzień Sponsora. Byłoby ono pewną formą podziękowania dla społeczeństwa, za finansowanie partii politycznych z budżetu państwa.

Taki dzień powinien być oczywiście wolny od pracy. Każdy chętny powinien mieć okazję w takim dniu np. do obejrzenia i przymierzenia garniturów oraz butów zakupionych dla członków partii, do uczestniczenia w bankietach lub skosztowania ulubionych partyjnych trunków oraz rozegrania meczu, na specjalnie do tego celu wynajętym boisku.

Dlatego też, po konsultacji z kilkoma przypadkowymi osobami (o nieustalonych personaliach) nasza redakcja zdecydowanie przeciwstawia się pomysłowi premiera na likwidację finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Dlaczego inni, nie będący członkami żadnej partii, nie mieliby skorzystać z dobrodziejstw obowiązującej ustawy?

Wychodząc naprzeciw społecznemu zapotrzebowaniu w niedługim czasie zamierzamy uruchomić specjalny numer telefonu, na który będzie można dzwonić z propozycjami najbardziej bzdurnych pomysłów wydawania pieniędzy z budżetu. A co? Bezpartyjni też powinni mieć jakąś szansę.

To też Ci się powinno spodobać...