Sposób na biznes

Pojawiła się szansa na zlikwidowanie bezrobocia w naszym kraju. Otóż dziennik Fakt ogłosił na swoich łamach, że płaci 200zł (słownie: dwieście złotych) nagrody za przyłapanie strażników miejskich na łamaniu prawa.

Wystarczy zrobić zdjęcie lub film i wysłać na adres: donosy@fakt.pl. Zdjęcia będą opublikowane nie tylko w gazecie, ale także na stronie internetowej. W internecie od dawna pełno jest takich zdjęć, teraz będzie można na nich nieźle zarobić.

Urzędy pracy powinny wprowadzić kursy fotograficzne i filmowe dla bezrobotnych i zafundować sprzęt. Można nawet nawiązać jakąś stałą współpracę ze strażnikami miejskimi.

W końcu Fakt nie płaci pieniędzmi z budżetu, więc śmiało można napędzać koniunkturę.

Zadowoleni będą też sami strażnicy, ponieważ może się okazać, że są bardzo przydatni i potrzebni, zwłaszcza w lokalnych społecznościach, jako źródło dochodu.

A jeszcze tak niedawno postulowano rozwiązanie straży miejskiej. Dobrze, że nie podjęto pochopnej decyzji. I tak…strażnicy zarobią, bo przecież mają pensje. Budżet zarobi, bo strażnicy wystawiają mandaty. Społeczeństwo zarobi natomiast na strażnikach miejskich, bo Fakt płaci dwie stówy, za fakt złamania przez nich prawa. Więc wszyscy są zadowoleni. I o to chodzi w biznesie.

 

„”

To też Ci się powinno spodobać...