Oszczędności

Złota myśl: „człowiek to jedyna istota, która zetnie drzewo, zrobi z niego papier i napisze na nim: „Ratujcie drzewa!” Jak obliczyli naukowcy – gdyby zmienić najpopularniejszą czcionkę „Times New Roman” na inną we wszystkich drukowanych tekstach na całym świecie, to na tuszu używanym przez drukarki komputerowe można by zaoszczędzić ok. 400,-mln$ rocznie.

My obliczaliśmy, że gdyby w ogóle nie drukować dyrektyw i okólników Unii Europejskiej, to oszczędności papieru uratowałyby las wielkosci Puszczy Białowieskiej. A na niewysyłaniu zawiadomień sądowych za pośrednictwem Poczty Polskiej – tylko przez konkurencyjną firmę – Ministerstwo Sprawiedliwości zarobiło… (???). Kto konkretnie zarobił wykaże śledztwo. Niewykluczone, że za „dealem” dekady stał tajemniczy polski miliarder, który na Targach w Genewie kupił za ok. 1,5 mln najnowszy model phantoma marki rolls royce. A kto bogatemu zabroni?

Podobno najlepszy dzień w życiu człowieka, to ten w którym kupił sobie nowe auto. Redakcja uważa, że jeszcze lepszy jest dzień, w który udało mu się sprzedać stare. I tu kondolencje dla miliardera: nowe auto najwiecej na wartości traci po wyjechaniu ze sklepu i pierwszym roku używania. Dacia za 30 tys. po roku jest warta ok.24. Phantom w przyszłym roku będzie wart 300 tys. mniej!

Jak obliczyli dziennikarze, gdyby każdy ze 100 najbogatszych Polaków (zamiast na rolls royce’a) dał po 1,5 mlna – to problemy finansowe protestujących w Sejmie opiekunów dzieci niepełnosprawnych skończyłyby się.

To też Ci się powinno spodobać...