Próbna mobilizacja

dziecko zolnierzMinisterstwo Obrony Narodowej przeprowadziło akcję mobilizacyjną wśród żołnierzy rezerwy. Blisko 500 osób dostało karty powołania do natychmiastowego odbycia ćwiczeń wojskowych. Na dotarcie do swoich jednostek mieli tylko kilka godzin. W najbliższym czasie planuje się przeszkolenie 12 tysięcy żołnierzy rezerwy.

Nie wiadomo czy z powodu pomyłki, czy też w celu samo sprawdzenia, na wezwanie MON odpowiedzieli rezerwiści armii amerykańskiej, którzy w pełnym rynsztunku, uzbrojeni i na wozach bojowych pojawili się w naszym kraju.

Amerykanie nie znali jednak swoich mobilizacyjnych przydziałów i szwendali się po ulicach miedzy innymi Białegostoku, Suwałk i Lublina. Ponieważ w miejscowych sieciach McDonald”s zabrakło hamburgerów, konwój został skierowany do Rzeszowa i Krakowa. Wielu mieszkańców tych miast skorzystało z okazji i zrobiło sobie z amerykańskimi żołnierzami „słit focie”, których pełno jest teraz w Internecie.

Nasi rezerwiści nie mają takich luksusów. Dlatego zachęcamy wszystkich czytelników Wtyczki do robienia sobie pamiątkowych zdjęć z polskimi żołnierzami i zamieszczania ich na Facebooku. Pokażmy Amerykanom, że potrafimy się zmobilizować.

To też Ci się powinno spodobać...