Odznaczyli naszych

Zasłużeni dla Kultury Polskiej - Andrzej Zb. Brzozowski i Robert KowalskiJak podają światowe agencje informacyjne, dwaj nasi redakcyjni koledzy (Andrzej Zb. Brzozowski i Robert Kowalski) zostali uhonorowani przez panią minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego honorowym odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej. Wręczył je wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski (na zdjęciu). To historyczne wydarzenie utrwalił ku potomności portal Olsztyn24.com.
Z tej okazji przygotowaliśmy w redakcji skromny bankiet połączony z okazałą degustacją.
Do tej pory, każde znaczące wydarzenie związane z członkami redakcji Wtyczki, jak urodziny, imieniny, mandaty, kolegia czy rozwody, obchodziliśmy wspólnie, hucznie i uroczyście. Wychodząc z założenia, że każda okazja jest dobra.
Tym razem nie dość, że o odznaczeniu dowiedzieliśmy się z serwisów prasowych, to nasi koledzy jakoś nie kwapią się z dopełnieniem zwyczajowych formalności. Z redakcyjnych funduszy jak zwykle zakupiliśmy paluszki i zgrzewkę wody mineralnej, a reszta należała zawsze do bohatera lub bohaterów całego zajścia.
To, że ktoś jest zasłużony nie oznacza wcale, że inni nie zasługują na to, aby podzielić się z nimi swoim szczęściem. Mało tego, odznaczeni koledzy nie pojawili się jak dotąd w redakcji. Można z tego wnioskować, że cieszą się samodzielnie. W zawiązku z tym przeprowadzone zostało w redakcji na ten temat referendum. Ze względu na to, że redakcja jest trzyosobowa, 33,33% frekwencja spowodowała, że referendum jest nieważne. Ale podobno zdrowie jest najważniejsze.

To też Ci się powinno spodobać...