Ewa&Przyjaciele

epW Warszawie przy ul. Miodowej 23 została niedawno otworzona nowa restauracja, nawiązująca nazwą do słynnego lokalu Sowa&Przyjaciele. Na razie nie wiadomo do końca kto jest jej właścicielem, ale wiadomo jakie dania będą w niej serwowane.

W karcie dań znajdują się największe afery ostatnich lat, których autorem jest Platforma Obywatelska, a których przepisy są tajemnicą i nie zostały nigdy publicznie ujawnione. Prokuratura dotarła wprawdzie do poszczególnych składników każdej potrawy, lecz nie udało się ich powiązać w całość.

Pomimo tego, że ilość stolików w nowo otwartym lokalu Ewa&Przyjaciele jest ograniczona, wszystkie miejsca są już zarezerwowane przez byłych i obecnych polityków Platformy. Żeby nie było żadnej pomyłki, nie skorzystano z wizytówek, lecz umieszczono na krzesłach kartonowe podobizny wszystkich bywalców.

Wystrój lokalu jest dość skromny w swojej aranżacji. Postarano się jednak o zamieszczenie charakterystycznych dla każdego przepisu gadżetów takich jak np. zegarek, kopie płaconych rachunków czy automat do gry.

Nie wiadomo, czy starym zwyczajem zamontowano aparaturę podsłuchową. Być może jest to jedna z niespodzianek czekających na wszystkich chętnych, którzy zdecydują się na odwiedzenie restauracji. Niektórzy będą mieli okazją poczuć się w niej jak prawdziwi politycy, dla innych będzie to być może chwila wspomnień.

To też Ci się powinno spodobać...