Cudzoziemcy w Opolu

aaaPierwsza, dość liczna grupa imigrantów dotarła już do naszego kraju. Na powitanie zrobiono im niespodziankę i zaproszono na widownię opolskiego amfiteatru, na ostatni koncert 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zatytułowany „Grand Prix Publiczności – Złote Opole”.

W imieniu polskich władz, imigrantów powitał prezes TVP Jacek Kurski, przy okazji wręczania nagrody laureatowi konkursu, którym został Michał Szpak. Imigranci, jak to jest w ogólnie przyjętym zwyczaju, powitali prezesa gwizdami, co wprawiło go w dobry humor. Niestety nikt nie poinformował prezesa TVP z jakiego (jakich) krajów pochodzą festiwalowi goście, więc skierował do nich kilka słów po polsku: „Szanowni państwo, w wielu krajach aplauz wyraża się poprzez gwizdy, dlatego witam również cudzoziemców w Opolu. Witam państwa bardzo serdecznie. Ale łączy nas jedno: kochamy polską muzykę, kochamy polskie piosenki”.

Nie wiadomo, czy imigranci pokochali polską muzykę, ale jedno jest pewne (sądząc po gwizdach), że na pewno pokochali prezesa TVP. Nie można tego jednak powiedzieć o laureacie konkursu „Grand Prix Publiczności – Złote Opole”, Michale Szpaku, który został powitany przez publiczność nic nie znaczącymi brawami, a nawet owacją.

To też Ci się powinno spodobać...