Nic się nie stało

kurskiTrudno nie zauważyć, że Narodowa TVP jakoś nie zauważyła 25 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie nie działo się nic specjalnego, co mogło zaskoczyć jakiegokolwiek dziennikarza. Jak każdego roku, począwszy od niedzielnego poranka, przez cały dzień, aż do późnego wieczora, w każdym polskim mieście, miasteczku i niejednej wsi trwały imprezy związane z popularną akcją, której twórcą jest równie popularny Jerzy Owsiak.

W tym roku padł kolejny, Orkiestrowy rekord. Zebrano ponad 62 miliony złotych, a tu w przeciwieństwie do ulicy…cichosza w Narodowych Mediach. Ciekawe czy ciemny lud kupi taką ciszę? Chyba, że całą kasę wrzucił do puszek. A kto ludowi zabroni?

Nawet pan prezydent Andrzej Duda się dołożył, przekazując wspólnie z małżonką fanty na aukcję oraz wrzucając pieniądze do puszki. Sam musiał tym się pochwalić w TVN, podczas transmisji skoków w Wiśle. Żadnemu dziennikarzowi TVP taka informacja by nie przeszła przez gardło, albo mogła przejść po raz ostatni. Nikt więc nie chciał ryzykować.

Jak dowiedział się z przypadkowo napotkanego źródła reporter Wtyczki, ministerstwo zdrowia przygotowuje specjalny raport podsumowujący 25 letnią działalność WOŚP, ponieważ dotychczasowe akcje nie zmieniły radykalnie opieki medycznej, ani polskiej służby zdrowia. Ludzie nadal chorują i ulegają wypadkom, a w szpitalach cały czas brakuje sprzętu.

Krótko mówiąc…nic się nie stało, Polacy nic się nie stało!

To też Ci się powinno spodobać...