Córka leśnika

Szyszko-i-corka-lesniczego-.-MSWiA-wydalo-komunikat_articleDo tej pory najbardziej znaną córką w Polsce, była córka rybaka (Mazura z Mazur) o imieniu

Ilona. Tekst popularnej piosenki Rudiego Schuberta i Wałów Jagiellońskich, a przynajmniej jego fragmenty, znane są większości Polaków.

Aktualnie największym hitem ostatnich dni jest córka leśniczego, wylansowana przez ministerialny duet Jan Szyszko – Mariusz Błaszczak. Teledysk z chwytliwym szlagwortem, czyli zwrotem łatwym do zapamiętania i wpadającym w ucho, zarejestrowała przypadkowo i wyemitowała (już nieprzypadkowo) Telewizja Polsat.

Szczególnym momentem tego najpopularniejszego obecnie wideoklipu jest tajemnicza koperta przekazana przez pana ministra Szyszkę panu ministrowi Błaszczakowi (przed posiedzeniem rządu) ze słowami „to jest taka córka leśniczego”.

Niestety nie wiadomo o jakiego leśniczego i o jaką jego córkę chodzi. Nikt jak do tej pory nie poznał jej imienia, nie wiadomo nawet, czy jej imię jest znane wręczającemu kopertę. Jedno jest pewne. Taka córka na pewno istnieje, bo gdyby jej nie było, pan minister Szyszko nie zawracałby sobie, a tym bardziej panu ministrowi Błaszczakowi głowy. Jak na razie podejrzane są wszystkie córki, wszystkich leśniczych w całym kraju.

Najprościej byłoby otworzyć kopertę i sprawa sama by się wyjaśniła. Nie będzie to jednak takie proste, bo pan minister Błaszczak zwrócił kopertę otrzymaną od pana ministra Szyszki, oczywiście wcześniej jej nie otwierając. Od tego czasu słuch o tajemniczej kopercie zaginął.

Pewnie nie usłyszymy też o córce leśniczego. Ale niesmak (jak w starym dowcipie) pozostał.

To też Ci się powinno spodobać...