Podziękowania

Wielu wybrańców zastanawia się, w jaki sposób podziękować wyborcom za oddane głosy. W poszczególnych regionach Polski, głosowano różnie, ale niektóre bastiony zasłużyły na takie podziękowania szczególnie, za wyborczą wierność. Trzeba się więc odwdzięczyć, najlepiej czymś specjalnym.

W Zakopanem na przykład, od 1 czerwca wprowadza się kasy fiskalne dla fiakrów. Każda przejażdżka wozem konnym będzie rejestrowana, a przynajmniej zgodnie z nowymi przepisami, rejestrowana być powinna. Chyba, że jest to jakiś informacyjny dowcip wiadomości TVN24.

Każdy góral, czy mu się to podoba, czy też nie, zapłaci podatek od usługi związanej z przewozem turystów. Koń więc będzie mógł się dowiedzieć, ile na nim woźnica zarobił i czy sprawiedliwie z nim się podzielił.

Przy tej okazji można też wrócić do opodatkowania prezentów ślubnych i komunijnych. Nie każdy się do nich przyznaje, a na sąsiadów i tym bardziej kogoś z rodziny, nie zawsze można liczyć. Listę przyszłych podatników, którzy powinni się zaopatrzyć w kasy fiskalne, może przecież zrobić każda parafia lub Urząd Stanu Cywilnego.

Grosz do grosza i będzie z czego znów sypnąć przed kolejnymi wyborami. Tu każdy pomysł się liczy. Nawet najlepszy.

To też Ci się powinno spodobać...