Marzenia się spełniają

Stało się! W niedalekiej przyszłości, w liceum na Podlasiu, ma powstać pierwsza w Polsce, klasa o profilu disco-polo. Taką, wprost rewelacyjną wiadomość, podał burmistrz Michałowa. Miejscowość ta, jej burmistrz i liceum (na razie bez nazwy) będą pionierami w disco-polowej, muzycznej edukacji młodych Polaków. Być może wzorem np. Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak i innych polskich uczelni, z czasem będą mogli się tam edukować obcokrajowcy. Już nie możemy się doczekać klasowego chóru i prac dyplomowych absolwentów, o egzaminie maturalnym nie wspominając. Obok „Mazowsza”, „Śląska” i zespołów Góralskich, mają szansę stać się ambasadorami polskiego folkloru.

Reporterowi Wtyczki (chociaż nie jest fanem tego gatunku) udało się dowiedzieć, że jednym z nauczycieli, a zarazem pewnie i mentorów przyszłych wychowanków, ma być m.in. Marcin Miller, lider jednej z największych gwiazd disco-polo w Polsce, grupy Boys. To właśnie ten zespół wylansował taki przebój jak „Jesteś szalona”, który być może, ma szansę stać się w przyszłości hymnem szkoły.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, na czym polegać ma disco-polowa edukacja. Prawdopodobnie uczniowie mają uczyć się nie tylko klasycznej techniki disco-polowego śpiewu, ale także disco-polowej choreografii scenicznej i elementów tańca disco-polo, oraz…pisania disco-polowych tekstów.

To ostatnie jest nam szczególnie bliskie, ale niestety, ze względu na wiek, nie będzie nam dana możliwość edukacji w takiej klasie. Poniżej próbka talentu jednego z redaktorów Wtyczki, ku zaskoczeniu i zazdrości pozostałych kolegów:

„Bardzo kocham Cię,

Ty nie kochasz mię (skrótowiec, aby zachować formę trójliterówki, dla pełniejszego rymu)

Hej dziewczyno ma,

Tra, la, la, la, la”. (żeby był rym do trzeciego wersu)

To też Ci się powinno spodobać...