Nowe partie

Jak dowiedział się oficjalnie reporter Wtyczki, od kilkunastu dni, dość regularnie, rejestrowane są w naszym kraju nowe partie. Sprawnie, szybko, bez zbędnej biurokracji. Wprost nie do uwierzenia. Szacuje się, że zainteresowanie nimi obejmuje ponad połowę społeczeństwa. Druga połowa na razie się przygląda, obserwuje, zasięga opinii i jeszcze nie jest zdecydowana kiedy, i jaką ostatecznie podjąć decyzję.

Co ciekawe, wszystkie dotychczas zarejestrowane partie mają swoje korzenie w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Nikomu to jednak nie przeszkadza i nikt nie snuje żadnych spiskowych teorii. Jedno jest pewne, nowe partie nie mają żadnego zabarwienia politycznego. Zainteresowanie jak najszybszą i jak najszerszą rejestracją nowych partii jest zarówno w sferach rządowych, jak i opozycyjnych. Poszczególne nowe partie przyjmowane są wręcz entuzjastycznie, co udziela się dużej części społeczeństwa. Pierwsze partie były oficjalnie witane przez premiera na lotnisku. Przeprowadzono nawet transmisję w telewizji.

Każda partia po rejestracji ma szansę znaleźć się w każdej gminie w Polsce. Podział ma być sprawiedliwy. Powołano w tej sprawie nawet specjalnego pełnomocnika rządu. Szczegółowe informacje są podawane na specjalnie organizowanych konferencjach prasowych. Na razie nie wiadomo ile i w jakim czasie, nowych partii zostanie ostatecznie zarejestrowanych. Ważne żeby wystarczyło dla wszystkich chętnych.

To też Ci się powinno spodobać...