Darmowa reklama

„Debil” to słowo, które w ostatnich dniach, za sprawą pisarza Jakuba Ż. zrobiło nie tylko w Polsce niesamowitą karierę. Reporter Wtyczki poszedł śladem prasowych doniesień i postanowił sięgnąć do źródeł. Najbardziej wiarygodnym źródłem jest zawsze Wikipedia, gdzie można znaleźć informację na każdy temat, bez względu na wszystko. W tym wypadku wzgląd jest bardzo ważny, a nawet można przyjąć, że najważniejszy.

I co się okazuje? Otóż „Debil” to album niemieckiego zespołu punkrockowego Die Arzte. Nie wszyscy o tym wiedzą i być może przez nieuwagę, nieświadomie, na pewno nie w dobrzej wierze, prasa całego kraju a za nią całego świata, zrobiła niemieckiej grupie znakomitą, darmową reklamę.

Co prawda wszyscy doszukiwali się zupełnie innego kontekstu, bardziej personalnego, ale fakt pozostaje faktem. „Debil” ma powiązania z niemiecką fonografią. W związku z tym, nie wiadomo, czy to czasem nie pogarsza jeszcze sprawy.

Nikt dotąd w szerokim świecie nie słyszał o „Debilu”, a teraz przez kilka dni, ta nazwa była na ustach wszystkich. Ciekawe, czy wzrosły…sprzedaż, podaż, sondaż i popularność? Komu tak naprawdę wypada za to podziękować? I czy od tej reklamy trzeba będzie zapłacić podatek? Odpowiedzi na te pytania mogą udzielić tylko odpowiednie służby.

 

To też Ci się powinno spodobać...