Partia szachistów?

 

Od niedzieli 6 października 2013 roku na polskiej scenie politycznej mamy nową partię. Ponieważ jej nazwę wymyśliła znana i popularna kobieta – satyryk Maria Czubaszek, pojawiły się podejrzenia, czy to nie są czasem jakieś jaja. Partia bowiem nosi nazwę Twój Ruch i z tego powodu może być postrzegana jako polityczny organ polskich szachistów.

Przewodniczącym nowej partii został wybrany jednogłośnie Janusz Palikot i przez to musiał rozwiązać swój poprzedni twór, czyli Ruch Palikota.

W kolejnych wcieleniach, jakby co, można jeszcze powołać do życia Mój Ruch, Wasz Ruch i Nasz Ruch. Nowa partia zyska na pewno wielu zwolenników, bo jednym z jej punktów programowych jest likwidacja ZUS-u. Poza tym, jak powiedział na niedzielnym kongresie założycielskim szef Krajowej Rady Politycznej nowej partii prof. Jan Hartman – „Będziemy tą prawdziwą Platformą Obywatelską, to my będziemy partią Prawa i Sprawiedliwości, to my będziemy Sojuszem Demokratycznej Lewicy”. I o to chodzi, jak mówią twórcy szamponu wash and go.

Twój Ruch, o ile oczywiście wejdzie do sejmu (ale o to Janusz Palikot jest jak zawsze spokojny) będzie się poruszał po izbie najprawdopodobniej ruchem konika szachowego.

Na razie czekamy jednak na pierwsze ruchy Twojego Ruchu.

 

To też Ci się powinno spodobać...