Most przyjazny gejom

Głogów jest jednym z najstarszych miast w Polsce. O obronie tego piastowskiego grodu (w 1109 roku) przed wojskami niemieckiego króla Henryka 5 uczono na lekcjach historii. Teraz Głogów ma szansę zaistnieć w historii współczesnej.

Wszystko za sprawą mostu, a właściwie jego kolorystyki. Różowa barwa nie pozostawia żadnej wątpliwości i zachęca wszystkich chętnych do jazdy i spacerów. Zauważono, że przejeżdżające nim samochody zdają się wykazywać większą tolerancję. Jak na razie nie odnotowano, żadnych akcji protestacyjnych, czyli wszyscy są za. Albo ktoś(?) to przeoczył. Faktem jest, że różowiutki most cieszy (może niektórym kłuje) oko.

To chyba pierwsza tego typu inicjatywa w naszym kraju. Ale nie ostatnia. Jak dowiedział się reporter Wtyczki, w najbliższym czasie planuje się pomalowanie w tym kolorze kilku dworców i przystanków autobusowych. Lokalizacja jest na razie jeszcze tajemnicą, aby niespodzianka i zaskoczenie były większe.

W przyszłości są także plany wybudowania kilku autostrad, na których nawierzchnia będzie także koloru różowego. Z mostu w Głogowie korzystają wszyscy. Jak będzie w innych przypadkach? Może to jest jeden ze skutecznych sposobów na rozładowanie tłoku na polskich drogach?

 

 

 

 

To też Ci się powinno spodobać...