Ale numer

Wylosowano numery list wyborczych do Europarlamentu. Oczywiście dumna jest Solidarna Polska z Jedynki. Czyżby to skutek pozyskania T.Adamka? Kiedyś bywał pierwszy, ale „to se ne vrati”. Z kolei za Ósemkę wdzieczna jest Platforma, bo „8” to jakby nieskończoność, a numerologia podaje, że ósemki są pracowite, szczere i dobrze zarządzają. Czwórki (PiS) bywają za to poważne, łagodne, stabilne, oddane, a co najważniejsze potrafią wytrwale dążyć do celu. Czyżby znak dla PiSu, który przegrał kilka ostatnich wyborów, że konsekwentnie i wytrwale dąży do przegrania kolejnych? A może czarnym koniem, albo białym krukiem, albo wisienką na torcie zostanie Piątka czyli koalicja TRE+ (Twój Ruch Europa Plus).? Piątki są inteligentnymi ruchliwymi podróżnikami, które nade wszystko cenią wolność.

Redakcja Wtyczki zachęca do udziału w wyborach i skreślania numerów według własnych oryginalnych kryteriów. A jak nie wybieramy i nie skreślamy, to potem nie narzekajmy. (Jak w tej starej modlitwie: „Boże czemu mnie nie lubisz, czemu Nowak ma a ja nie! Czemu nie pozwolisz mi trafić kumulacji?” A Pan Bóg na to: „Kowalski – ty daj mi szansę mi pomóc sobie! Ty skreśl te 6 cyfr!”)

Ostatnio znawcy numerologii zastanawiali się, która liczba daje większe szczęście: 2 czy 23? A właściwie II czy XXIII? Polakom na pewno bliższy święty JPII, a Włochom JXXIII. Niektórzy internauci uznali, że „15” jest najważniejszą liczbą w ostatnim czasie. Po 15 latach działalności kończy działalność kabaret LIMO. Wiadomość ogłoszono w przeddzień beatyfikacji, by podtrzymać tradycję – „Limo robi sobie jaja z papieża”. Największe jaja zrobiłby Franciszek, gdyby powołał Abelarda na „rzecznika prasowego Watykanu”.

To też Ci się powinno spodobać...