węgiel

Ostatnie protesty górników Kompanii (podobno 10 mld długu i 5 mln ton węgla w magazynach) w Katowicach nie wiadomo dlaczego odbyły się przed UW. Oczywiście postojom kopalni Kompanii „winien jest TUSK!”. Redakcji Wtyczki wydaje się, że adresat manifestacji powinien być inny.

Prezes Kompanii plus cały Zarząd biorą po ok. 50 tys PLN co miesiąc na rękę; gdyby patrzyli przez okna Zarządu na niebo i termometry zaokienne (a także na internetowe prognozy pogody), to by się zorientowali, że mieliśmy jedną z najcieplejszych zim ostatnich 50 lat. Konsumenci węgla nie kupili. Leży. A górnicy fedrowali jakby szła zima stulecia.

Teraz górnicy żądają od rządu, żeby z podatków lekarzy, kolejarzy, biznesu, nauczycieli, oraz redaktorów Wtyczki pokryć długi Kompanii. A dlaczego? Pytaliśmy – co robić – kolegi, co się zna na biznesie. Ksywa Dyzma. Radził, aby rząd powołał Bank Węglowy, wypuścił obligacje, a za te pieniądze odkupił węgiel od Kompanii. Pod warunkiem, że Kompania przechowa go na swoich składowiskach. Za Rok przyjdzie ciężka zima. Bank sprzeda węgiel. Odkupi obligacje, a górnicy będą dostawać swoje deputaty, 13-tki i 14-tki.

Proste jak konstrukcja cepa, a Dyzma za pomysł chce, aby Kompania przez rok kupowała we Wtyczce reklamy swojego węgla.

 

To też Ci się powinno spodobać...