Szare są stare

Smutna wiadomość dla wszystkich kierowców szalejących po polskich drogach. Niespodzianka na wakacje. Do końca czerwca Inspekcja Transportu Drogowego musi zlikwidować szare fotoradary. Zdjęcia będą mogły robić tylko te ładniejsze, czyli żółte. Szarych jest w Polsce ok. 1000, a żółtych tylko 400.
Pewnie trzeba będzie ten tysiąc zakupić, bo kasa (z mandatów) w budżecie musi się zgadzać. A nikt jej tak nie napełni jak kierowcy właśnie. Tylko po co kupować nowe. Przecież można te szare pomalować na żółto. Wszyscy się już do nich przyzwyczaili, oswoili, co nie znaczy, że polubili.
Proponujemy ogólnopolską akcję „Pomaluj swój fotoradar”. Można też objąć poszczególne fotoradary patronatem. Co prawda zdjęcia nie będą przez to ładniejsze, ale zawsze to jakaś zmiana. Niestety fotoradar niczym się jednak nie odwzajemni, a wręcz przeciwnie. Trzeba przy tym uważać, aby przeciwnicy takiej akcji nie torpedowali pomysłu ustawiając np. tabliczki z napisem „Uwaga! Przemalowany fotoradar!”.
Wszystkim ciekawskich informujemy, że reporterzy Wtyczki przeprowadzili dziennikarskie śledztwo i dowiedzieli się z czego zbudowany jest każdy fotoradar. Ponad wszelką wątpliwość…z chciwości!

To też Ci się powinno spodobać...